Marți, 18 iunie 2024, de la ora 13.00, vă invităm la Muzeul Golești să vizionați o expoziție de grup a Cenaclului de Arte Vizuale „Art Amicis”.

Cu titlul „Cu drag, de la Craiova!” această expoziție este un dar vizual pe care artiștii craioveni îl fac publicului din Argeș. Uniți prin pasiunea lor pentru artă, pictorii care expun la Golești aduc contribuții semnificative la cultura vizuală a comunităților în care activează, abordările lor incluzive fiind menite să inspire și să aducă împreună iubitorii de artă din întreaga țară.

Discursul plastic al lucrărilor de grafică și pictură care vor fi prezentate  la Muzeul Golești se remarcă printr-o abordare esențializată și emotivă, dar care nu este lipsită de un dinamism  care se creează prin jocul alternanței tematicilor și tehnicilor folosite.

De la peisajul clasic la artă abstractă și portrete, expoziția care se deschide marți, 18 iunie 2024, la Golești vă promite sensibilitate și trăiri emoționante.